„Jesteś znacznie bliżej prawdy kiedy możesz obserwować bez komentarza, po prostu doświadczać cichej świadomości chwili obecnej.”

                                                                                     Ajahn Brahm

Joga SIZE PLUS – na miarę Twoich potrzeb

 

Joga SIZE PLUS to propozycja praktyki dla osób borykających się z nadmierną wagą / otyłością i jej skutkami. Joga to m.in. forma aktywności fizycznej, która jako jedna z niewielu, nie ma przeciwwskazań i szeregu wykluczeń dla praktykującego. 

Praktykę prowadzę w szacunku dla Twojego ciała i emocji. Bez ocen, porównywania i stawiania nieosiągalnych celów. Słucham Twoich potrzeb, i towarzyszymy na każdym etapie praktyki. 

W naszym centrum masz możliwość skorzystać również z konsultacji z fizjoterapeutą | psychologiem | dietetykiem. Zatroszcz się o siebie. Jesteśmy po to, aby Tobie pomóc. 

Podczas wspólnej praktyki pokażę Tobie, jak połączyć świadomy ruch ciała i spokojny oddech. Uzyskasz wsparcie na każdym etapie praktyki. Przeprowadzę Twoje ciało przez szereg asan (pozycji w jodze) i pranajamę (techniki oddechowe), tak by zredukować skutki stresuwyciszyć umysł, doświadczyć głębokiego relaksu – odNowa spotkać się ze Sobą!

  

 

ZALETY JOGI SIZE PLUS

1. POPRAWIA ODDYCHANIE

Podczas kilku pierwszych spotkań nauczę Cię świadomego oddechu. Poznasz podstawowe techniki oddechowo-relaksacyjne. Popracujemy na przeponie, mięśniach brzucha… tak, tak 😉 masz CUDowne mięśnie, które czas subtelnie wybudzić i wzmocnić! 

Świadomy i prawidłowy oddech to skuteczne narzędzie w Twoich rękach do pracy nad poziomem stresu (i jego skutkami). To również droga do harmonii w Twoim organizmie. Dotlenione komórki Twojego ciała efektywniej przyswoją składniki odżywcze, proces przemiany materii zachodzi dużo szybciej. Prawidłowy oddech to również narzędzie do zarządzania Twoimi emocjami – odzyskasz nad tym kontrolę z czułością i uważnością. 

2. KROK DO POKOCHANIA SIEBIE!

Joga to otwieranie się! To uważność i ciekawość, które powoli poprowadzą Cię do CZUCIA SIEBIE w całości, w akceptacji, w miłości. Uważna praktyka może stać się pierwszym sposobem na włączenie aktywności fizycznej w Twoją codzienność. Joga nie jest treningiem, wycieńczającą walką z własnym ciałem. Joga jest ścieżką do akceptacji Samej / Samego siebie. 

Praktyka asan (pozycji ciała) dobrana jest na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań, bez obciążeń ciała (zwłaszcza stawowych). Spokój i uczucie rozluźnienia, które towarzyszą praktyce powodują, że chcesz więcej. Joga staje się pretekstem do zmiany stylu życia przez ruch, zarządzanie emocjami dalej przez zdrowe nawyki żywieniowe. Regularna praktyka stymuluje chęć do prowadzenia zdrowego trybu życia. 

3. SIŁA SPOKOJU – źródło, które masz w sobie!

Czujesz, że Twoje emocje przejmują kontrolę nad Twoim ciałem i samopoczuciem…a może borykasz się z niską samooceną spowodowaną nadmiernymi kilogramami? Dieta cud nie działa, zapał do intensywnych ćwiczeń odchudzających gaśnie. Siłownia, duża sala gimnastyczna to nie miejsca, gdzie czujesz się bezpiecznie i komfortowo…? 

Spokojnie, joga to przestrzeń dla Ciebie. Dedykowana Twoim możliwościom spokojna praktyka, uelastyczni i wzmocni Twoje ciało. Nie obiecamy Tobie efektów na już, nie obiecamy spektakularnych spadków wagi. Joga jest spokojną i zrównoważoną ścieżką dla ciała i Twojego umysłu. To przestrzeń na refleksję, wyciszenie, medytację i pracę z ciałem w zgodzie i z szacunkiem do jego możliwości. Z każdą kolejną praktyką doświadczysz, jak Twoje ciało harmonijnie otwiera się na ruch. Zmiany następują płynnie, jedna po drugiej. 

4. WZMOCNIENIE I UELASTYCZNIENIE CIAŁA

Joga Size Plus powstała z myślą o Twoich potrzebach i możliwościach. Waga, wiek, sprawność fizyczna nie muszą wykluczać Ciebie z aktywności ruchowej. Lata doświadczeń w fizjoterapii oraz praktyki jogi pozwoliły nam stworzyć bezpieczne zajęcia dla Ciebie. 

Regularna praktyka jogi ma wpływ na funkcjonowanie całego Twojego organizmu:

– poprawia elastyczność ciała bez obciążeń Twoich stawów | ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów

– niweluje bóle mięśni | stawów | pleców

– świadomy oddech relaksuje | wycisza | podnosi wydolność oddechową – możesz więcej – lekko

– stabilizuje rytm snu – pomaga zwalczyć bezsenność | nadmierne zmęczenie

– w naturalny sposób kontroluje ciśnienie tętnicze krwi

– łagodzi bóle głowy (migrena oczna i in.)

– poprawia nastrój | Twoje ciało wypełniają endorfiny 

– łagodzi stany lękowe | stres | poprawia nastrój i samopoczucie

CO W PRAKTYCE?

WPROWADZENIE DO PRAKTYKI:

trening świadomego oddechu | wyciszenie ciała i umysłu przez proste techniki relaksacyjne

CENTRUM:

nauka asan (pozycji ciała) w zgodzie z Twoimi możliwościami i oczekiwaniami | sekwencjonowanie asan – jin joga (joga powięziowa – spokojny ruch ciała, delikatne i subtelne rozciąganie) | pranajama (techniki oddechowe – zwłaszcza oddech relaksacyjny

DOMKNIĘCIE PRAKTYKI:

relaksacja połączona z treningiem uważności | medytacja przy dźwiękach misy tybetańskiej 


ZAJĘCIA JOGI SIZE PLUS

– zajęcia trwają 60 min.

INWESTYCJA: 

– 60 PLN ZAJĘCIA INDYWIDUALNE jedno spotkanie (PAKIET 3+1 | płatność z góry)


ZAPISY:

– telefonicznie pod nr 518 836 378  

 

Jak przygotować się do zajęć? 

– wybierz wygodne ubrania, najlepiej bawełniane, oddychające  Ważny jest dla mnie Twój komfort.

– praktykujemy w skarpetkach antypoślizgowych lub na boso

– jeśli to możliwe zrezygnuj z sytego posiłku na 2 godziny przed zajęciami

– spakuj wodę do picia …a jeśli masz ochotę na kubek herbaty, szepnij nam słówko przed zajęciami

Jeśli chcesz o coś zapytać – zachęcam do kontaktu NAPISZ lub zadzwoń.  

Do pięknego zobaczenia

Znajdziesz mnie w Galerii Handlowej ZALASEWO CENTER –Zalasewo k/Swarzędza ul. Kórnicka 196 / 7 (1 piętro). Kameralna sala z widokiem na okolicę.

ZADZWOŃ